Zimski period  vrijeme je brojnih virusnih oboljenja koji se posebno vrlo lako šire  u školi kao i na svim mjestima gdje je okupljeno više ljudi. Najvažniji oblik borbe protiv takvih oboljenja jest jačanje našeg imuniteta. A upravo u jačanju imuniteta MED je jedan od naših važnih saveznika.  Med se stoljećima upotrebljava  kod prevencije srčanih oboljenja, bolesti bubrega, liječenju rana, bolesti dišnog sustava  itd. Unatoč brojnim dokazanim ljekovitim svojstvima, med  je još uvijek premalo zastupljen u našoj prehrani, iako je naš hrvatski med izuzetno kvalitetan.

Pčelari našeg kraja znaju koliko je važan med u prevenciji oboljenja.  Želja da pomognu školi u uvođenju meda u prehranu vrijedna je pohvale. Stoga u ime učenika naše škole  posebno zahvaljujemo  gospodinu Nikoli Lipiću, gospodinu Josipu Ožegoviću i gospodinu Franji Pomperu koji su nam donirali med.

Veseli nas što uvijek ima dobrih ljudi koji misle i na dobrobit drugih, a kada su to djeca onda je zahvalnost još veća.