Hrvatski sabor  2008. godine proglasio je na prijedlog ustanove Academia Cravatica 18. listopad kao Dan kravate.  Kravata je prvotno bila rubac oko vrata hrvatskih vojnika. Ovaj modni dodatak svidio se stanovnicima Pariza koji su držali do mode te je ubrzo postao popularan modni detalj koje se nosio a la Croate (na hrvatski način), a što je postalo korijen riječi  cravate. Kravata se ubrzo  širila Europom kao znak otmjenosti  i kulture odijevanja i možemo reći da je danas najrasprostranjeniji modni detalj.

U našoj školi obilježili smo Dan kravate prigodnim uređenjem izložbenih prostora škole, nastavnim sadržajima kojima su se učenici ukratko upoznali s poviješću kravate, a taj dan  kravata je bila  važan modni detalj  učitelja i učenika.

Prigodna priredba

Održano je i malo natjecanje u vezanju kravate, a pobjednica je bila učenica osmog razreda koja je u najkraćem vremenu ispravno svezala kravatu te je za svoje umijeće  osvojila prigodnu nagradu.

Natjecanje u vezanju kravate