26.10.2018. godine u našoj je školi provedena  vježba evakuacije i spašavanja. U vježbi je sudjelovalo 150 učenika i 19 djelatnika škole. Vježbom su rukovodili ravnateljica škole, učitelj tehničke kulture-povjerenik zaštite na radu te domar  koji je ujedno i član vatrogasne postrojbe DVD-a Visoko.

Vježba je provedena po unaprijed definiranom scenariju, a uvježbavane su sljedeće aktivnosti:

1. Dojava o iznenadnom događaju i uzbunjivanje
  2. Izdavanje naredbi i koordinacija aktivnosti između voditelja akcije i pojedinih radnika škole
  3. Evakuacija iz građevine
  4. Osiguranje ugroženog mjesta i pristupa ugroženom prostoru-građevini
  5. Komunikacija s informativnim centrom, dobivanje informacija o događaju i postupanje po dobivenim uputama

U gašenje požara, koji je umjetno izazvan u prostoru voćnjaka škole, pristigla je JVP općine Visoko. Javnom  postrojbom je rukovodio zapovjednik Vatrogasne zajednice Visoko Ljubomir Pomper Učenici i svi prisutni imali su prilike svjedočiti brzini gašenja požara pjenom koja osim što hladi i guši požar pa je vrlo uspješno sredstvo pogotovo u požarima kao što je bio naš.

gašenje pjenom

Nakon gašenja požara učenici su upoznati s radom dobrovoljnih vatrogasaca te su imali prilike sudjelovati u demonstracijskim vježbama koje inače izvode najmlađe kategorije vatrogasnih postrojbi na natjecanjima. Vježbom je rukovodila gospođa Mirjana Piskač

Vježba je uspješno provedena, bez ozljeđivanja sudionika akcije i bez šteta.