Varaždinska županija započela je s Projektom ranog učenja informatike od 1. do 4. razreda  u školskoj godini 2017./2018. Cilj projekta je postepeno uvođenje učenika u svijet računala i stjecanje osnova informatičke pismenosti. Naša škola uključena je od njegovih začetaka u Projekt i ove školske godine nastavu informatike  polazi 71 učenik. Nastava je organizirana kao izvannastavna aktivnost u četiri razredna odjela. Cjelokupni projekt financira Varaždinska županija,  a nastavu smo uklopili u raspored sati tako da roditelji ne trebaju djecu posebno dovoziti u školu u popodnevnim satima čime omogućujemo jednake uvjete svoj djeci.

Projekt je vrijedan doprinos stjecanju informatičke pismenosti koja je jedna od najznačajnijih kompetencija za budućnost.